REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Nowa, wielka inwestycja niemieckiej Grupy HOMAG pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Nowa, wielka inwestycja niemieckiej Grupy HOMAG pod Poznaniem
Kolejna duża inwestycja w województwie wielkopolskim. Niemiecka Grupa HOMAG buduje nową fabrykę w Środzie Wielkopolskiej. W tym mieście od ponad 25 lat działa zakład produkujący maszyny do obróbki drewna i mebli. Firma zdecydowała się na budowę nowej fabryki oraz magazynów. Powstaną nowe miejsca pracy. Niemiecka firma obecnie zatrudnia w istniejącej fabryce ponad 800 osób.
Grupa Budimex SA wśród wykonawców elektrowni ‎jądrowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Budimex SA wśród wykonawców elektrowni ‎jądrowej w Polsce
Westinghouse wybrał Mostostal Kraków do wsparcia budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. Odpowiedzialny za projekt amerykański koncern wybrał, wchodzącą w skład Grupy Budimex, firmę do kolejnej fazy projektu. Zakres współpracy obejmuje produkcję oraz montaż konstrukcji stalowych dużych modułów strukturalnych oraz obudowy. Rozmowy z wykonawcą na temat wykonania części budowlanej prowadzi również Budimex SA.
Druga hala CTPark Toruń gotowaartykuł
Pokaż artykuł
Druga hala CTPark Toruń gotowa
CTP kontynuuje rozwój swojej inwestycji w Toruniu. Po uruchomieniu w styczniu tego roku pierwszego obiektu – hali TORU01 – deweloper sfinalizował kolejny etap CTPark Toruń. Do użytkowania została przekazana druga hala (TORU02), oferująca niemal 20 tys. mkw. powierzchni. Projekt wyróżnia się na lokalnym rynku szeroką ofertą, w tym formatami typu SBU (Small Business Units) skierowanymi do sektora MŚP. Tym samym kompleks potwierdza swoją rolę nowoczesnego zaplecza dla biznesu w regionie.
Jedna z największych i rekordowych inwestycji ostatnich lat szykuje się w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Jedna z największych i rekordowych inwestycji ostatnich lat szykuje się w woj. śląskim
Jedna z największych i rekordowych inwestycji ostatnich lat w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE S.A.). Strefa wydała decyzję o wsparciu dla spółki LVL ENERGY. Planowana inwestycja w Dąbrowie Górniczej osiągnie wartość aż 1 868 500 000 złotych. To jedna z największych inwestycji objętych wsparciem w ostatnich latach oraz jeden z największych projektów infrastrukturalnych realizowanych obecnie w województwie śląskim. Projekt realizowany będzie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Polskie inwestycje. Polskie miejsca pracy. Kodeks Dobrych Praktyk Local Content podpisany przez Premiera RPartykuł
Pokaż artykuł
Polskie inwestycje. Polskie miejsca pracy. Kodeks Dobrych Praktyk Local Content podpisany przez Premiera RP
Podpisanie przez premiera Donalda Tuska Kodeksu „Dobrych Praktyk w zakresie zwiększenia przez spółki z udziałem Skarbu Państwa udziału komponentu krajowego w kluczowych procesach inwestycyjnych” podczas posiedzenia Rady Ministrów to krok milowy wdrażania programu „Local Content. Z korzyścią dla Polski”. Program jest częścią rządowej filozofii gospodarczej i priorytetem Ministerstwa Aktywów Państwowych na drugą część kadencji rządu.
Mercedes-Benz otwiera Centrum Usług w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Mercedes-Benz otwiera Centrum Usług w Krakowie
Kolejny wielki, światowy koncern stawia na stolicę Małopolski. Tym razem jest to gigant motoryzacyjny Mercedes-Benz, który zdecydował się otworzyć w Krakowie swoje Centrum Usług.
[Wrocław] Kapsuła czasu i kamień węgielny w Nowej Papierni – spotkajmy się w samo południeartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Kapsuła czasu i kamień węgielny w Nowej Papierni – spotkajmy się w samo południe
Nowa Papiernia – wyjątkowy kompleks stylowych loftów we Wrocławiu uroczyście wmuruje kamień węgielny...
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowychartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowych
Dane za okres I-III kw. 2021 r. wskazują na aktywne zainteresowanie najemców powierzchniami biurowym...
Kolejny zabytkowy, pofabryczny budynek w centrum Łodzi przechodzi kompleksową rewitalizację [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny zabytkowy, pofabryczny budynek w centrum Łodzi przechodzi kompleksową rewitalizację [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]
Kolejny pofabryczny budynek przechodzi kompleksową odnowę. Przy ul. Sienkiewicza 63 powstaną lokale usługowe, kawiarnie, restauracje, pracownie oraz przestrzeń biurowa.
TechniSat zamyka fabrykę w Niemczech i przenosi produkcję do Polskiartykuł
Pokaż artykuł
TechniSat zamyka fabrykę w Niemczech i przenosi produkcję do Polski
Producent elektroniki użytkowej TechniSat ogłosił decyzję o zamknięciu swojej fabryki w Schöneck we wschodnich Niemczech. Produkcja zostanie przeniesiona do Polski, na Dolny Śląsk, do zakładu w Siemianicach pod Obornikami Śląskimi, na północ od Wrocławia. Decyzja oznacza utratę pracy dla około 70 osób i wywołała poruszenie w lokalnych władzach niemieckich.
W czerwcu w Outlet Lublin otworzą się dwa nowe lokaleartykuł
Pokaż artykuł
W czerwcu w Outlet Lublin otworzą się dwa nowe lokale
W czerwcu w Outlet Lublin otworzą się dwa nowe lokale. Za procesy wynajmu, stworzenie optymalnego tenant-mix oraz procesy zarządcze w Outlet Lublin jest odpowiedzialny zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield.
Upadłość niemieckiego producenta autobusów wodorowych w Lublinie. Miasto ma duży problemartykuł
Pokaż artykuł
Upadłość niemieckiego producenta autobusów wodorowych w Lublinie. Miasto ma duży problem
Firma Arthur Bus, która miała być symbolem europejskiego sukcesu w produkcji autobusów wodorowych, ogłosiła upadłość. Władze Lublina mają duży problem – kontrakt na 20 pojazdów o wartości 64 mln zł prawdopodobnie nie zostanie zrealizowany. Nie będzie też inwestycji i nowych miejsc pracy w mieście. Inwestor nie będzie produkował autobusów w Lublinie.
W Tychach będą montowane chińskie, miejskie auta elektryczneartykuł
Pokaż artykuł
W Tychach będą montowane chińskie, miejskie auta elektryczne
Kolejna zagraniczna inwestycja z branży motoryzacyjnej w Polsce. Jak informuje agencja Bloomberg, chiński producent samochodów elektrycznych, firma Leapmotor, planuje do końca bieżącego roku rozpocząć montaż swoich pojazdów w fabryce Stellantis w Tychach
[Dolny Śląsk] W Żarowie powstaną dwie nowe koreańskie fabryki automotive firmy KCPartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] W Żarowie powstaną dwie nowe koreańskie fabryki automotive firmy KCP
Kolejny inwestor jest w trakcie budowy swojej fabryki w dolnośląskim Żarowie, na terenie tamtejszej...
Odpowiednik nowojorskiego SoHo na Pradze artykuł
Pokaż artykuł
Odpowiednik nowojorskiego SoHo na Pradze
Soho Factory to ponad 8 hektarów terenu mieszczącego się na warszawskim Kamionku, przy ulicy Mińskie...
Japońska Toyota zmodernizuje fabrykę silników samochodowych w Jelczu-Laskowicachartykuł
Pokaż artykuł
Japońska Toyota zmodernizuje fabrykę silników samochodowych w Jelczu-Laskowicach
W 2020 roku w fabryce Toyoty w Jelczu-Laskowicach zostanie uruchomiona w systemie TNGA (Toyota New G...
Warszawa: Kłopotowskiego No11 – Marvipol zmienia stuletnią fabrykę na Pradze w apartamenty [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Kłopotowskiego No11 – Marvipol zmienia stuletnią fabrykę na Pradze w apartamenty [WIZUALIZACJE]
Warszawski deweloper zapowiada "połączenie zabytkowego budownictwa ze stylistyką współczesnej Pragi"...
[dolnośląskie] Kolejna inwestycja Tristone Flowtech Poland w Wałbrzychuartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Kolejna inwestycja Tristone Flowtech Poland w Wałbrzychu
Tristone Flowtech Poland Sp. z o.o. zdecydował się po raz kolejny zainwestować w Wałbrzychu. W czerw...
Prezes PGE Dariusz Marzec: kompleks w Turowie będzie działał tak długo, jak będzie to potrzebneartykuł
Pokaż artykuł
Prezes PGE Dariusz Marzec: kompleks w Turowie będzie działał tak długo, jak będzie to potrzebne
Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, 25 marca br. spotkał się z pracownikami Kopalni i Elektrowni Turów. Tematem spotkania, które odbyło się w Bogatyni na terenie energetycznego kompleksu, było podkreślenie jego wagi dla polskiej energetyki, zapewnienie o kontynuacji jego działalności oraz poinformowanie o dalszych krokach, które zostaną podjęte po uchyleniu przez Wojewódzki Sąd Administracyjny decyzji środowiskowej turoszowskiej kopalni. Prezes PGE zapewnił załogę, że Kopalnia i Elektrownia Turów będą dalej bezpiecznie pracować, a pracownicy nie muszą martwić się o swoje miejsca pracy.
APS Energia rozważa budowę nowego zakładu produkcyjnego pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
APS Energia rozważa budowę nowego zakładu produkcyjnego pod Warszawą
APS Energia S.A., polska spółka notowana na warszawskiej GPW, rozważa budowę nowego zakładu produkcyjnego pod Warszawą. Spółka to znany projektant i producent systemów zasilania gwarantowanego m.in. dla sektora energetycznego, nafty i gazu, ciepłownictwa, przemysłu, telekomunikacji, trakcji i transportu, medycyny i innych, w którym zabezpiecza ciągłość pracy krytycznych procesów technologicznych, w szczególności wrażliwych na jakość i ciągłość zasilania.
REKLAMA